Aktuality

Vinařství Vajbar O vinařství Aktuality

... co je u nás nového ...

Deníček Miss Víno 2013

Deníček Miss Víno 2013

Miss Víno 2013 Lucie Klukavá odletěla reprezentovat na světové finále Miss tourism do Malajsie.

Lucie v neděli odletěla na mezinárodní soutěž do Malajsie. Let trval s mezipřistáním v Dubaji zhruba 15 hodin, po kterých konečně dosedla na malajskou půdu. Spolu s dalšími slečnami ji organizátoři vyzvedli a dovezli do krásného hotelového rezortu. Časový posun činí 7 hodin, takže byla Lucie ráda, že jí čekala po příletu už pouze večeře s finalistkami a odchod na pokoj, který sdílí s dívkou z Nového Zélandu a Kazachstánu. Zatím má za sebou Lucka první den, každopádně bude mít následující týdny opravdu nabitý program! V nejbližších dnech ji čeká focení oficiálních fotografií i natáčení videí. Můžete ji samozřejmě dále podporovat a sledovat její pobyt v nádherné třicetistupňové Malajsii!

PF 2014

PF 2014

Za celé naše rodinné vinařství Vám přejeme krásný a pohodový rok 2014, splnění všech předsevzetí a životních cílů.

Pokud Vám k životní pohodě přispějí i naše vína, nevyrábíme je zbytečně.

                                                                                            Martina a Bonislav Vajbarovi

 

Šťastné a veselé

Šťastné a veselé

Jménem celého našeho vinařství Vám všem přeji co nejpohodovější Vánoce. Ať se Vám splní všechna Vaše přání a netrápí Vás nemoci.

Nezapomeňte si doplnit sváteční stůl o naše vína. Všichni se tak staneme jednou velkou rodinou...

Vaše Martina Vajbarová

 

Miss Víno odletěla reprezentovat do Kuala Lumpur

Miss Víno odletěla reprezentovat do Kuala Lumpur

Je tomu několik měsíců, co se ve Velkých Bílovicích konalo finále soutěže Miss Víno, kde Lucie Klukavá vyhrála titul a od té doby se zúčastnila řady akcí – focení, křestu kalendáře, degustací na Králi vín i řady akcí se svým vinařským patronem Vinařství Vajbar z Rakvic. Jednou z lákavých výher soutěže bylo nejen krásné auto Ford Fiesta od společnosti Auto Activity, garážová vrata Lomax a řada dalších cen, ale rovněž i možnost vycestovat a reprezentovat Českou republiku na mezinárodní soutěži.

Dárky pro děti z dětského domova

Dárky pro děti z dětského domova

V našem vinařství myslíme před vánočními svátky i na ty, kteří to nemají v životě úplně jednoduché. Proto jsme vypravili malou delegaci s vánočními dárky do Dětského domova v Brně, Jílová 13. Za dětmi se vypravila dobrá duše vinařství Martina Vajbarová a spolu s ní Miss Víno Lucie Klukavá, jíž byl Bronislav Vajbar vinařským patronem. Dětská radost byla nefalšovaná a obrovská, proto to rozhodně nebyla návštěva poslední.

Poslední vlečka.

Poslední vlečka.

Vinobraní je skončeno. Poslední vlečka s hrozny opustila vinohrad. Nyní můžeme uklidit násypku, lis, mlýnkoodstopkovač a už jen kontrolovat, co se odrehrává v jednotlivých nádobách. Přes zpožděný nástup vegetace a zprvu i marodný podzim, se nám, díky, říjnovému a listopadovému sluníčku podařilo vypěstovat velmi pěkné, zralé a zdravé hrozny. Moc se těšíme na první mladá vína.

Vinobraní nám letos dalo skutečně zabrat, ještě nikdy v historii našeho vinařství nebylo tak dlouhé.

Svatomartinská vína

Svatomartinská vína

Miss Víno Lucie Klukavá měla výsadu prvního ochutnání našich Svatomartinských vín. Nejvíce ji zaujalo Svatomartinské Svatovařinecké rosé, proto jsme ho nalahvovali více, než byly objednávky z vinoték a restaurací a vy si ho můžete, jako jediné, objednat i v našem novém eshopu.

Do vinobraní se zapojila i Miss Víno

Do vinobraní se zapojila i Miss Víno

Do vinobraní se tradičně zapojují všichni rodinní příslušníci. Tuto tradici zachováváme i v našem rodinném vinařství. Na jaře se novým členem rodiny stala i Lucie Klukavá, tehdy finalistka souutěže, dnes Miss Víno. I ona si, v závěru vinobraní, přišla odpracovat svůj dil. Navíc jsme tak doplnili její vzdělání ve vinařském oboru o praktické ukázky z výroby vína a degustace mladých vín v různém stupni vývoje.

Na začátku listopadu jsou posbírány všechny bílé hrozny. Díky slunečnému pozdnímu podzimu se sice vinobraní protáhlo, po řadě let budeme až v listopadu slízet modré odrůdy - Frankovku, Cabernet Sauvignon a Merlot, ale hrozny jsou ve skvělé kondici a po dlouhém čekání dozrály do pozdních sběrů. V září jsme si ani netroufali doufat, že by k nám příroda mohla být takto laskavá. Opět se máme na co těšit - těšte se s námi a nezapomeňte, že již za pár dnů přijdou první vína letošního ročníku - Svatomartinská.

 

Svatomartinské 2013

Svatomartinské 2013

První vína ročníku 2013 se už připravují k lahvování. Odborná komise schválila všechna naše předložená vína a udělila jim právo nosit název Svatomartinské. Těšit se můžete na Svatomartinská vína z odrůd: Muškát moravský, Veltlínské červené rané, Muller Thurgau, Modrý Portugal a Svatovavřinecké rosé. Poprvé v letošním roce také pod šroubovým uzávěrem.

Grand Opening Clarion Congress Hotel Olomouc

Grand Opening Clarion Congress Hotel Olomouc

Spolu s Miss Víno Lucií Klukavou jsme nalévali naše vína při slavnostním otevření nového kongresového čtyřhvězdičkového hotelu v Olomouci.

Vlajková loď pod střechou.

Vlajková loď pod střechou.

Vlajkovou lodí Vinařství Vajbar je již několik let Pálava. I v letošním,tak trochu podivném roce, se podařilo sklidit koncem října hrozny Pálavy ve skvělé kondici při cukernatosti 24,5°ČNM. Můžete se tak těšit na polosladký výběr z hroznů.

MÁME TITUL MISS VÍNO 2013

MÁME TITUL MISS VÍNO 2013

V pátek 28.6.2013 proběhl v kulturním domě ve Velkých Bílovicích finálový večer MISS VÍNO 2013. K naší velké radosti zvítězila a získala titul MISS VÍNO 2013 naše finalistka, dívka č.9 Lucie Klukavá, jejimž patronem v této soutěži bylo naše vinařství. Dále zabodovala i u veřejnosti a byla zvolena MISS SYMPATIE 2013.
 

Vinobraní v plném běhu

Vinobraní v plném běhu

Mnohdy počasí navzdory vinobraní běží. Máme za sebou sběr aromatických odrůd na frizzante i Pinotu Blanc na první sekt v historii našeho vinařství. Hrozny jsme lisovali celé a tak za dva a půl roku budeme moci společně zhodnotit. Pochopitelně josu už také posbírány hrozny na Svatomartinská vína - vždyť tento svátek mladých vín bude už za měsíc!

Tři medaile z KRÁLE VÍN

Tři medaile z KRÁLE VÍN

V prestižním projektu KRÁL VÍN České republiky 2013 zabodovala naše tři vína. Diplom a medaile převzal majitel vinřství Bronislav Vajbar na Reprezentačním koštu v Olomouckém Clarionu z rukou Branko Černého, autora projektu a Miss Víno Lucie Klukavé.

Vinobraní 2013 začalo!

Vinobraní 2013 začalo!

Vinobraní jsme zahájili už 2. září. Jako první sbíráme aromatické hrozny na Irsai Oliver Frizzante 2013 - první proto, aby bylo víno nejen perlivé, ale také šťavnaté a svěží. Těšte se - na jaře ho už budete moci ochutnat

Weinparade Poysdorf 2013 = 21 medailí

Weinparade Poysdorf 2013 = 21 medailí

Po soutěži Weinparade Poysdorf 2013 se naše sbírka získaných ocenění rozrostla o dalších 21 medailí, přesněji o 8 zlatých a o 13 stříbrných. Podrobnější přehled v rubrice ocenění.

Velký úspěch vín na soutěži Vinařské Litoměřice 2013

Velký úspěch vín na soutěži Vinařské Litoměřice 2013

Naše vinařství úspěšně zabodovalo s víny ročníku 2012 a získalo velké množství medailí na soutěži Vinařské Litoměřice 2013. Celkem nám bylo uděleno 9 medailí, z toho 2 zlaté a 7 stříbrných medailí.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Copyright © 2013 Vinařství Vajbar

Tvorba WWW stránek GRAWEB