Aktuality

Vinařství Vajbar O vinařství Aktuality

... co je u nás nového ...

Představení nového ročníku

Představení nového ročníku

6. února se do Zaječí sjeli zástupci vinoték, gastronomie i velkoobchodů, aby si všichni společně ochutnali vína ročníku 2016 a vybrané kousky ročníku 2015, které vstupují na trh až nyní. Celá akce se nenesla pouze v obchodním duchu. Přišla řada na zabíjačkové speciality i posezení ve sklepě. Ve sklepě představil Broňa Vajbar čtyři nová vína ročníku 2015, která vstoupí zanedlouho na trh - Pinot Blanc a Ryzlink vlašský, oba v provedení barrique - vína zařazená do řady Family Reserva. Řada Kozí horky je doplněna o barrique Tramín a naprosto unikátní suchý Merlot ve výběru z bobulí. Děkujeme všem návštěvníkům za skvělou atmosféru a těšíme se na vynikající spolupráci.

První rytířská zabíjačka

První rytířská zabíjačka

V areálu Vinařství Vajbar v Zaječí se konala první rytířská masopustní zabíjačka. Celý den se tu nesl v duchu tance, zpěvu, vína, masek a samozřejmě vepřových specialit. První cenu získala zaslouženě kolektivní maska představující hrozny. Nejlepší masky vyhrály vstupenky do Hudebního divadla v Karlíně na Addams Family.

Jsme v Salonu vín!

Jsme v Salonu vín!

I v letošní expozici Salonu vín najdete zástupce z Vinařství Vajbar. Pálava 2015 výběr z bobulí se zařadila mezi 100 nejlepších vín ČR. Vína můžete koupit výhradně v Salonu vín - otvírají už 4. února.

Vajbar v Bernu

Vajbar v Bernu

Ani v letošním roce nechyběla vína Vinařství Vajbar na naší ambasádě v Bernu při oslavě státního svátku České republiky. Vína Vinařství Vajbar se stala v posledních letech nedílnou součástí oslav. Letos ovšem poprvé chyběl Bronislav Vajbar. Podařilo se mu vybudovat profesionální tým krásných a šikovných sommelierek - Kamily Šlorové a Gabriely Vodrážkové. Děvčata zvládla skvěle prezentaci vín i vinařství a Broňa se mohl věnovat své největší lásce - mladému vínu ve sklepě.

Deníček vinobraní

Deníček vinobraní

I letos pro vás budeme sledovat vinobraní krok za krokem, sdílet naše radosti i strasti a informovat vás o chutích, vůních i barvách nového ročníku.

Letošní KRÁL VÍN České republiky

Letošní KRÁL VÍN České republiky

nám přinesl mnoho radosti:

Vítězství v kategorii pro frizzante Frankovka rosé 2015 pozdní sběr

Zlaté medaile pro :  André rosé 2015 pozdní sběr, Frankovka rosé 2015 ledové víno, Pálava 2015 ledové víno, Rulandské bílé barrique 2015 pozdní sběr

Stříbrná medaile pro Veltlínské zelené 2015 ledové víno

Bronzová medaile pro frizzante Muškát moravský 2015 kabinetní víno

BURČÁKOVÉ HODY

BURČÁKOVÉ HODY

speciální program - pouze od 1. 9. do 10. 10.

Degustační sklep Zaječí, U vily 480

Oblíbený a cenově dostupný program, ve kterém ochutnáte neomezené množství burčáku v sortimentu dle aktuálně zpracovávaných odrůd.

Další medaile ze světa!

Další medaile ze světa!

Pálava opět boduje ve světě. Po "Bruselské" medaili pro suchý pozdní sběr přichází Londýnský bronz pro polosladký výběr z hroznů. A ta nejlepší zpráva nakonec - výběr z hroznů je ještě skladem!

 
Pozlacená suchá Pálava

Pozlacená suchá Pálava

Pálava 2015 pozdní sběr získala ZLATOU MEDAILI na Concours Mondial de Bruxelles. Koupit si ji můžete zde http://www.vinarstvivajbar.cz/palava-2

Deníček vinice

Deníček vinice

Tentokrát bychom vás rádi provedli výsadbou nové vinice. Postupně budeme sledovat přípravu půdy i sazenic, sadbu a vývoj rostlin.

ZWEIGEL ROSÉ ZOPAKOVAL ÚSPĚCH VE FRANCII.

ZWEIGEL ROSÉ ZOPAKOVAL ÚSPĚCH VE FRANCII.

Skvělá zpráva přichází z Le Mondial du Rosé, které se konalo ve francouzském Cannes - naše Zweigeltrebe rosé 2015 kabinetní víno získalo stříbrnou medaili. Navazuje tak na úspěch Zweigeltrebe rosé 2013 kabinetní víno, které na stejné soutěži získalo v roce 2014 zlatou medaili. Radujeme se a gratulujeme dalším oceněným kolegům.

Degustace šampionů

Degustace šampionů

Tuto sobotu se v Rakvicích konají tradiční otevřené sklepy. Zveme vás k přechutnání naší produkce a jako bonus jsme pro vás připravili tři degustace řízené osobně Bronislavem Vajbarem. Degustace probíhají od 12, 14 a 16 hod na vinařském dvoře Vinařství Vajbar v Rakvicích. Nalévat budeme nejlepší kolekci vín z JAROVÍN ROSÉ 2016. Tato vína můžete ochutnat pouze v rámci řízených degustací.

Další champion!

Další champion!

Doslova neuvěřitelná zpráva přichází ze soutěže O zlatý pohár Víno&Delikatesy. Historie se po osmi letech opakuje a naše vinařství získává titul Championa pro Veltlínské zelené 2015 ledové víno. 

Naše rosé je nejlepší!

Naše rosé je nejlepší!

Náš Merlot rosé 2015 výběr z hroznů se stal se ziskem 91,33 bodů Championem národní soutěže rosé vín JAROVÍN ROSÉ 2016 v rekordní konkurenci 216 vín. Svá vína přihlásilo neuvěřitelných 82 českých a moravských vinařů. 

Rytířské snoubení

Rytířské snoubení

V degustačním sklepě Vinařství Vajbar v Zaječí se sešlo 64 velmi vzácných hostů - členů Evropského řádu rytířů vína, aby tu společně prožili večer věnovaný snoubení vín Bronislava Vajbara a pokrmů Branko Černého.

Bonnie & Clyde

Bonnie & Clyde

Tisková konference k připravovanému muzikálu se rohodně nemohla obejít bez nových vín z Vinařství Vajbar. Umělci i realizační tým jsou na nich totiž již závislí...

GastroFair Víno&Delikatesy

GastroFair Víno&Delikatesy

Přijďte ochutnat naše vína do stánku Visegradu č. 9 na GastroFair Víno&Delikatesy 26. – 28. 4. 2016 v Praze – Holešovicích“

Ženám naše vína chutnají!

Ženám naše vína chutnají!

Jediná soutěž vín hodnocená výhradně ženami ocenila naše vína. Meditrina – ženy vína – 2015 hodnotila v sobotu 5. března ve Velkých Pavlovicích celkem 240 vzorků vín.

Do soutěže jsme přihlásili osm vzorků a ze slavnostního večera přinesli domů   s e d m  medailí.


 

Chováme se zodpovědně.

Chováme se zodpovědně.

Záleží nám na přírodě i životním prostředí. A co vy? Také třídíte?

HLEDÁME DEGUSTÁTORY!

HLEDÁME DEGUSTÁTORY!


Na trh přichází nová vína a my bychom byli rádi, abyste je ochutnali PRÁVĚ VY. Je to jednoduché. Dejte dohromady skupinu alespoň 10 osob, vyfoťte se a napište, proč právě vaše skupina by měla být tou pravou degustátorskou.
 

Valentýnské bublání

Valentýnské bublání

V předvečer svátku svatého Valentýna proběhlo v Degustačním sklepě našeho vinařství v Zaječí premiérové snoubení vín a pokrmů, kterým jsme oslavili svátek zamilovaných.

Deníček vinobraní

Deníček vinobraní

Vinobraní je pro vinaře velmi důležité. Na krátkém časovém úseku několika týdnů je potřeba sklidit plody celoroční práce a navíc je odpovídajícím způsobem zpracovat - zbavit třapin, lisovat, nakvášet, čeřit, sedimentovat, kvasit, filtrovat, ochutnávat...

Je to velmi hektická doba, kterou se vám pokusíme přiblížit v našem deníčku...

Emma má bazar

Emma má bazar

... a my na něm nemůžeme chybět. V polovině prosince proběhl tradiční charitativní bazar Emmy Smetany plný známých osobností, které tu pomáhají prodávat nové i second hand věci ve prospěch potřebných.
Stejně jako v loňském roce jsme na bazaru nalévali víno i prodávali celé láhve. Veškerou tržbu (necelých 5 500 Kč) jsme předali Emmě ve prospěch charity.
Podívejte se na skvělou atmosféru a přijďte příští rok také pomoci.

Premiéra Carmen

Premiéra Carmen

29. 10. se konala v Hudebním divadle v Karlíně obnovená premiéra muzikálu Carmen. Samozřejmě, že jsme nemohli chybět Podívejte se, jak bylo veselo.

Mladé víno 2015 na trhu!

Mladé víno 2015 na trhu!

Vše je jednou poprvé. Skvělý ročník se spoustou slunce nám umožnil přijít na trh poprvé s mladým vínem již v říjnu! Nabízíme vám Irsai Oliver 2015 - krásné osvěžující víno na rychlé vypití a první seznámení s ročníkem 2015. Víno je k dispozici v našem eshopu a od příštího týdne též v dobrých vinotékách.
 

Další stránky: 1 2 3 4 5 6

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Copyright © 2013 Vinařství Vajbar

Tvorba WWW stránek GRAWEB