Ryzlink vlašský - TERROIR PÁLAVA - barrique, výběr z hroznů 2024
Vinařství Vajbar E-shop Bílá vína Ryzlink vlašský - TERROIR PÁLAVA - barrique, výběr z hroznů 2024
Dominuje v ní jitrocelový sirup, akátový med, pečená jablíčka a křížaly. Za nimi přichází babiččin štrůdl s hrozinkami.
Zprvu medové tóny s praženými oříšky, poté nastupuje karamelový cheesecake a vanilková zmrzlina. Velmi šťavnatý dlouhý závěr patří minerálům a citrusům.
Parmezán
Kotlety na slanině s celerovým pyré.
| Vinařská oblast | Morava |
|---|---|
| Vinařská podoblast | Mikulovská |
| Vinařská obec | Bavory |
| Trať | Maliny |
| Alkohol | 13 |
| Typ | suché |
| Podáváme při teplotě | 10-12°C |
| Objem | 0,75l |
| Zbytkový cukr | 2,7 |
| Titrovatelné kyseliny | 5,6 |
| Extrakt | 24,7 |
| Ocenění Velká zlatá medaile Vinařské Litoměřice 2026, Zlatá medaile Valtické vinné trhy 2026 | |
Originální vína z hroznů, které se urodily na svazích Pálavy. To je TERROIR PÁLAVA! Navíc zde v exkluzivní medailové kolekci super ročníku 2021.
| Výživové údaje na 100 ml: | |
| Energetická hodnota | 317 kJ |
| Energetická hodnota | 76 kcal |
| Sacharidy | 1,1 g |
| z toho cukry | 0,27 g |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasycené mastné kyseliny | 0 g |
| Bílkoviny | 0 g |
| Sůl | 0 g |
| Obsah kyselin | 0,56 g |
| Alkohol | 13,0 % obj. |
| Složení: hrozny révy vinné, stabilizátory, | |
| konzervanty a antioxidanty (oxid siřičitý) |
Barva je sytě zlatá se zelenými odlesky. Vůně je velmi bohatá, otevřená a zralá. Dominuje v ní jitrocelový sirup, akátový med, pečená jablíčka a křížaly. Za nimi přichází babiččin štrůdl s hrozinkami. V závěru minerální stopa. Chuť je široká a mohutná. Zprvu medové tóny s praženými oříšky, poté nastupuje karamelový cheesecake a vanilková zmrzlina. Velmi šťavnatý dlouhý závěr patří minerálům a citrusům.
Podávejte ke kotletám na slanině s celerovým pyré.
| Cena včetně DPH | 399 Kč |
|---|---|
| Dostupnost | Skladem |

