Aktuality

Vinařství Vajbar O vinařství Aktuality

... co je u nás nového ...

Naše vína na oslavě státního svátku ČR.

Naše vína na oslavě státního svátku ČR.

Vína z Vinařství Vajbar Rakvice byla vybrána jako oficiální nápoj při oslavě státního svátku - Dnu vzniku samostatného československého státu, která se odehrála na velvyslanectví České republiky v Bernu.

 

Privátní degustace a dárky

Privátní degustace a dárky

Naše vína si můžete nejen koupit a vypít s přáteli, ale také je použít jako výborný dárek. A to nejen u vás doma, ale také ve firmách. Navíc od letošního roku nemusí zůstat "jen" u dárků v podobě lahví. Máme pro vás připravené krásné skleničky, otvíráky a dokonce i speciální pralinky. 

Kromě jmenovaných dárků si můžete objednat i řízenou či pultovou degustaci na svou firmení párty, oslavu či jako doplňkový program na školení nebo kongres. Naši špičkoví sommelieři vás určitě nezklamou.

Burčák.

Burčák.

Pravý moravský burčák můžete koupit v naší vinotéce v Rakvicích. V letošním roce jsme se rozhodli, že budeme v naší vinotéce nabízet pouze burčák z našich moravských hroznů. Odrůdy se budou měnit dlůe aktuální sklizně hroznů. Přijďte ochutnat voňavý sladký nektar, těšíme se na vás.

Vinobraní zahájeno

Vinobraní zahájeno

Aromatické odrůdy - Muškát Moravský, Irsai Oliver a Müller Thurgau máme již "pod střechou". Cukernatost je sice trochu nižší, než v minulých letech, ale kvalita je dobrá, bobule jsou zdravé. Mošty v tuto chvíli kvasí a čekají na první ochutnávku mladého vína.

S VAJBAREM KOLEM SVĚTA.

S VAJBAREM KOLEM SVĚTA.

Vyhlašujeme novou foto soutěž:   S VAJBAREM KOLEM SVĚTA.

Vezměte si naše vína sebou na dovolenou a vyfoťte se s nimi, nebo vyfoťte víno s nějakou hezkou památkou či přírodním úkazem. Soutěž bude mít dva vítěze - první tři místa budou vyhlášena na základě vašich kliknutí "líbí". Speciální cenu pak obdrží fotografie pořízená z největší dálky. Pište proto, prosím, kde přesně byla fotografie pořízena, ideálně s GPS souřadnicemi nebo označením místa FB.

Příběh ledového vína opět pozlacen.

Příběh ledového vína opět pozlacen.

Po Ceně ministra zemědělství ČR na Víno&Delikatesy 2014 a Zlaté medaili z Grand Prix VINEX další zlůatá medaile pro naše na konci ledna sbírané Veltlínské zelené ledové víno 2013. Získalo zlatou medaili na Oenoforum 2014 a se ziskem 88,2 bodu mu jen těsně uniklo vítězství v kategorii.

O našich vínech vědí i v Londýně!

O našich vínech vědí i v Londýně!

Dobré zprávy z Londýna - na Decanter World Wine Awards zabodovala naše vína. Pálava 2013 výběr z hroznů i Muškát Moravský 2013 pozdní sběr získaly bronzové medaile. Cabernet Moravia rosé 2013 kabinetní víno přivezl diplom.
Už jste tato vína ochutnali?

Nejkrásnější s nejlepším...

Nejkrásnější s nejlepším...

Miss víno Lucie Klukavá přijela ochutnat Zweigeltrebe rosé 2013 kabinetní víno, které získalo zlatou medaili ve Francii na Mondial rosé. Víno ochutnával přímo ve vinici, z které víno pochází. Byla okouzlena krásou viniční trati stejně, jako jsme my okouzleni krásou její. Na závěr řekla, že z takové krásné viniční trati musí být jen krásná vína. Doufáme v to i my a těšíme se na letošní úrodu.

Medailové úspěchy na Festwine

Medailové úspěchy na Festwine

Dva dny hodnotily čtyři komise ve velkopavlovickém Ekocentru Trkmanka přihlášené vzorky desátého ročníku mezinárodní soutěže Festwine. Do desátého ročníku Festwine přihlásilo 102 vinařství celkem 582 vzorků vín. Degustátoři je hodnotili v úterý a ve středu ve velkopavlovickém Ekocentru Trkmanka. Těší nás, že jsme v takové konkurenci získali celkem devět medailí:

MÁJOVÉ PUTOVÁNÍ OKOLÍM MODRÝCH HOR

MÁJOVÉ PUTOVÁNÍ OKOLÍM MODRÝCH HOR

17. května se naše vinařství stalo součástí cyklistické a turistické akce. Trasa vedla z Velkých Pavlovic do Němčiček a první razítkovací bod byl právě u nás. Akce se zúčastnili stovky cyklistů i pěších turistů. V našem vinřství si ochutnali nejen vína s novým designem, ale také nealkoholické mošty, které sklidily velký úspěch.

Zlaté Zweigeltrebe rosé

Zlaté Zweigeltrebe rosé

Zweigeltrebe rosé 2013 kabinetní víno je zlaté na Le Mondial du Rosé i na jediné specializované mezinárodní soutěži rosé vín u nás - Jarovín Rosé.

Jarovín pozlatil naše víno

Jarovín pozlatil naše víno

Mezinárodní soutěž růžových vín Jarovín Rosé 2014 ocenila čtyři naše vína! Ještě nikdy jsme nedostali tolik medailí...
 

 

Otevřené sklepy

Otevřené sklepy

26. dubna 2014 proběhly v Rakvicích otevřené sklepy. Ideální příležitost k tomu, abychom širokému publiku představili naše nová vína i nový design. Na vinařském dvoře i ve sklepě to hučelo jako v úle již od 10. hodiny. Poslední návštěvníci odcházeli až před půlnocí.
 

Rekordní Valtické vinné trhy

Rekordní Valtické vinné trhy

Ještě nikdy jsme na VVT nedostali tolik medailí najednou! Neradi bychom to zakřikli, ale vypadá to, že všechny proběhlé změny vedou nejen k hezčím, ale také lepším vínům...

Zlatý pohár Víno&Delikatesy nám přináší radost.

Zlatý pohár Víno&Delikatesy nám přináší radost.

Zatím ještě neoficiální výsledky soutěže veletrhu Víno&Delikatesy pro nás vypadají fantasticky. Naše Veltlínské zelené 2013 ledové víno získá Pohár ministra zemědělství ČR za 89,33 bodu - třetí nejlépe hodnocené víno celé soutěže.

Medaile z Litoměřic

Medaile z Litoměřic

Velmi příjemné zprávy dorazily z Litoměřic. V soutěži Vinařské Litoměřice jsme získali 2 zlaté a 5 stříbrných medailí. Jsme rádi, že se investice do nových technologií a nového způsobu uzavírání lahví vyplácí - vína jsou čistší, ovocnější a mají méně síry!
 

Nová vína v nabídce

Nová vína v nabídce

S přicházejícím jarem přichází na trh i nová vína z Vinařství Vajbar. Již od pondělí 24. března můžete najít v dobrých vinotékách a na našem e-shopu novou kolekci vín! Nový design, nový uzávěr, vysoká kvalita Vajbar, na kterou jste zvyklí.

Velká jarní fotosoutěž

Velká jarní fotosoutěž

K jaru patří frizzante, k frizzante patří jeho konzumenti. Víme, že frizzante chutná mladým dívkám i zralým ženám (obě kategorie se k tomu přiznávají), ale také mladým mužům a pánům v nejlepších letech (ti to zatím úzkostlivě tají). Zasoutěžte si s námi o 3 x 3 láhve Frizzante. JE TO TAK JEDNODUCHÉ.
Satanovo číslo pomůže dětem

Satanovo číslo pomůže dětem

Před Vánoci se Miss Víno Lucie Klukavá vypravila, spolu s Martinou Vajbarovou, do Dětského domova v Brně, Jílová 13, s kupou vánočních dárků. Setkání s dětmi zanechalo v obou hluboký dojem a zřejmě už v té chvíli začalo klíčit semínko nového nápadu...

První vína ročníku 2013 v prodeji

První vína ročníku 2013 v prodeji

Loňská premiéra Frizzante z odrůdy Muškát moravský vyšla na jedničku. Celá šarže byla vyprodána za tři týdny. Proto jsme pro nový ročník vyrobili více rozpustilých bublinek. K již osvědčenému muškátu přichází nově i Irsai Oliver. Bronislavu Vajbarovi se podařilo ideálně snoubit italskou klasiku s moderním provedením a moravskou kvalitou vína. Víno se prostě pije samo a přináší obrovskou radost…

První soutěž - první medaile

První soutěž - první medaile

Soutěž Vinum Juvenale tradičně hodnotí mladá vína z loňksé sklizně. Patří k prvním ukazatelům kvaltiy vína v jednotlivých vinařstvích. S radostí oznamujeme, že se nám na ní dařilo!

Zweigeltrebe rosé 2013 kabinetní víno získalo ocenění vítěz kategorie

Cabernet Moravia rosé 2013 kabinetní víno získalo ocenění vítěz kategorie

Muškát moravský 2013 kabinetní víno získalo zlatou medaili

 

Menhouse Night party v Casinu

Menhouse Night party v Casinu

Časopis Menhouse pořádal v pražském Casinu Admirál Bohemia Valentýnskou párty. Pražské smetánce jsme na ní představili v předpremiéře nové frizzante z Muškátu Moravského 2013 kabinetní a také vína rosé, k Valentýnu se barvou hodící...

Příběh ledového vína

Příběh ledového vína

Rozhodli jsme se, že vám zprostředkujeme celý příběh ledového vína téměř v plném přenosu. Vinobraní je skončeno, ale na vinici zůstávají viset hrozny. To nemůže znamenat nic jiného, než to, že i v letošním roce chceme vyrobit sladká a elegantní ledová vína.
 

Interaktivní mapa

Interaktivní mapa

Abychom vás ještě lépe navedli k místům, kde můžete koupit naše vína, spustili jsme novou interaktivní mapu vinoték a gastronomických zařízení. Ovládání je jednoduché, mapa zatím přehledná. Postupně budeme přidávat další vinotéky i restaurace, záleží však na registraci jejich provozovatelů. Není tu vinotéka, ve které naše vína kupujete? "Šťouchněte" do jejího majitele!

Jednotlivá místa si můžete prohlédnout i díky jedinečnému projektu street wiew. Stačí jen panáčka přetáhnout na místo, které si chcete prohlédnout.

Interaktivní mapu najdete zde.

Nový desing pro naše vína

Nový desing pro naše vína

Toho, že naše vinařství mění design si už musel všimnout každý. Po novém logu, webových stránkách, Facebooku a Twitteru přichází na řadu design produktů. Můžete se těšit na řadu novinek a modrní vzhled, který bude korespondovat s obsahem - moderními a aromatickými víny, které znáte. Vše navíc podtrhne sřoubový uzávěr, který v našich vínech zachová více mladosti, svěžesti a aroma a zároveň umožní menší dávky siřičitanů.

Další stránky: 1 2 3 4 5 6

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Copyright © 2013 Vinařství Vajbar

Tvorba WWW stránek GRAWEB