Aktuality

Vinařství Vajbar O vinařství Aktuality

... co je u nás nového ...

Jemně perlivý komický večer.

Jemně perlivý komický večer.

Vinařství Vajbar podporuje kulturu v Rakvicích. V pátek 22. 5. večer se v Rakvicích uskutečnila zábavní show Komici s.r.o. Účinkující ochutnali naše vína a nejvíc jim chutnalo Frizzante. Frizzante se nalévalo i během celého večera a přispělo k ještě lepší náladě  účinkujících i diváků.

Vybrali jsme v Poysdorfu pokladnu!

Vybrali jsme v Poysdorfu pokladnu!

Z Weinparade Poysdorf si vezeme jedenáct medailí!

Zlatá jsou tato vína:

Rulandské šedé 2014 pozdní sběr

Irsai Oliver 2014 Frizzante, kabinetní víno

Muškát moravský 2014 Frizzante, kabinetní víno

Cabernet Sauvignon 2014 Frizzante, kabinetní víno

 

JAROVÍN ROSÉ 2015

JAROVÍN ROSÉ 2015

12. ročník mezinárodní soutěže růžových vín a klaretů JAROVÍN ROSÉ 2015 nám přinesl velkou radost. Dvě stříbrné a tři bronzové medaile! Navíc druhé místo v soutěži kolekcí, jen 0,25 bodu za Jiřím Hortem.

Menhouse pokřtěn Frizzante

Menhouse pokřtěn Frizzante

Nové číslo exkluzivního časopisu Menhouse bylo pokřtěno v luxusním prostředí Admiral Casino v Praze naším Frizzante. Na akci nabité celebritami jsme pohopitelně nemohli chybět.

Zlaté poháry pro naše vína

Zlaté poháry pro naše vína

Dobré zprávy z vinařských soutěží pokračují! V jedné z nejstarších soutěží vín u nás - O zlatý pohár Víno&Delikatesy skvěle zabodovala naše vína.

ZLATÝ POHÁR získal Irsai Oliver frizzante 2014 kabinetní víno a Cabernet Moravia rosé 2014.

Litoměřický úspěch.

Litoměřický úspěch.

Skvělá zpráva přišla z Vinařských Litoměřic. Naše Frankovka rosé 2014 kabinetní víno získala 87,67 bodů, zlatou medaili a byla vyhlášena nejvýše hodnoceným rosé soutěže.
Z šestnácti nejlepších vín - vítězů kategorií byla pouze dvě vína z ročníku 2014 - je vidět, že se tento složitý ročník prosadit může, ale bude to mít těžké.
Pálava 2014 pozdní sběr a Merlot rosé 2014 kabinetní víno přivážejí stříbrné medaile.

Premiéra na premiéře

Premiéra na premiéře

Na premiéře muzikálu Dracula 2015 bylo slavnostně pokřtěno nové CD i DVD zcela premiérovým sektem VAJBAR. Historicky první láhev sekl šavlí osobně Bronislav Vajbar a spolu s Leonou Machálkovou a Danielem Hůlkou připili na úspěch projektu. Ve speciální edici Dracula vznikla omezená šarže pro hvězdy muzikálu. Při děkovačce tak každý z překvapených sólistů dostal nejen obvyklou květinu, ale také láhev pěstitelského sektu. V prodeji bude sekt od dubna letošního roku ve verzích BRUT a EXTRA BRUT.

Medaile od dam a dívek

Medaile od dam a dívek

Na soutěži hodnocené pouze ženami - Meditrina 2015 jsme získali celkem šest medailí:
ZLATÁ: Frankovka rosé 2014 kabinetní víno
STŘÍBRNÁ: Rosé Kozí horky 2014, Zweigeltrebe rosé 2014 kabinet a Muškát Moravský 2014 kabinetní víno
BRONZOVÁ: Muller Thurgau 2014 kabinetní víno a Pálava 2014 pozdní sběr

Děkujeme vám, dámy

U prezidenta

U prezidenta

Nestává se každý den, aby byl běžný člověk hostem na Pražském hradě a skutečně jen zřídka je hostem pana prezidenta. Jsme moc pyšní na to, že majitel našeho vinařství Bronislav Vajbar patří v letošním roce mezi šest vybraných nejlepších vinařů, kteří byli prezidentem ČR přijati.

Salon vín ČR

Salon vín ČR

Naše dvě ledová vína jsou jedinými ledovkami v současném Salonu vín ČR!
Navíc Pálava 2013 ledové víno zvítězila v kategorii sladkých vín!!!


 

Jak se vyvíjí ročník 2014?

Jak se vyvíjí ročník 2014?

Na Tři krále jsme přechutnali více než třicet vzorků mladých vín v různém stádiu vývoje. Některé z nich jsou již téměř připravené k lahvování, jiné čeká ještě dlouhá cesta. Přečtěte si poznámky k vínům, která budou na trh vstupovat nejdříve:
 

Ledové je tady!

Ledové je tady!


29. 12. jsme mezi druhou a třetí hodinou ranní posbírali hrozny Frankovky. Teplota byla při sběru -10,2°C. Zmrzlé hrozny jsme až do večera lisovali. Mošt má cukernatost 35°NM. Vypadá to, že by mohlo být víno šťavnaté, s výraznou chutí jahod.
V naší soutěži datum sběru uhodla jediná soutěžící - Zdenda Ševča. Má u nás slibovanou láhev ledového vína.

Přání do Nového roku

Přání do Nového roku

Přejeme Vám všem v příštím roce jen pohodu, radostné tváře a nekonečnou zásobu našich vín.

450 000 Kč pro Nadaci Nova

450 000 Kč pro Nadaci Nova

16. prosince proběhl v Hudebním divadle v Karlíně charitativní bazar pořádáný Emmou Smetana. Známé osobnosti tu prodávaly oděvy, kostýmy i další předměty s jediným cílem - vybrat co nejvíce peněz pro Nadaci Nova a Člověka v tísni. Jako partneři Hudebního divadla v Karlíně jsme nemohli chybět ani my. Naše víno zpříjemňovalo návštěvníkům nakupování a ještě vyneslo 9 700 Kč pro obě nadace. Byla to kapka v moři celkých 450 000 Kč!!!

Vinařství Vajbar na Pražském Hradě

Vinařství Vajbar na Pražském Hradě

3. prosince se ve Španělském sále Pražského Hradu konal slavnostní koncert pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana a arcibiskupa pražského, kardinála Dominika Duky. Účinkoval Komorní orchestr Národního divadla pod taktovkou Petra Vronského se sólisty Davidem Šugárkem, Janem Budínem a Milanem Arnerem.

Nový kalendář.

Nový kalendář.

Nejkrásnější ženy a nejlepší vína - motto nejen našeho vinařství, ale také kalendáře pro rok 2015. Tři krásné modelky a milovnice vína, finalistky soutěže Miss Víno 2013 se vyfotily jen pro vás...

Můžete se těšit na fotografie Lucie Klukavé, Nikoly Riessové a Veroniky Thielové.

Móda a charita

Móda a charita

V neděli 23.11.2014 se v Podivíně konala FASHION SHOW – módní přehlídka spojená s charitativní akcí. Výtěžek z této akce - 86 903 Kč byl věnován 15-ti leté Ivance Kosové z Podivína s onemocněním dětské mozkové obrny - kvadruparetická forma spojená s těžkou mentální retardací.

Premiéra muzikálu Addams Family

Premiéra muzikálu Addams Family

Vinařství Vajbar se stalonávš pro letošní rok partnerem Hudebního divadla v Karlíně. Naše vína budou nejen provázet všechny slavnostní chvíle divadla, ale diváci si je budou moci koupit při každém představení po skleničkách v divadelních bufetech.

Svatomartinská vína ročníku 2014

Svatomartinská vína ročníku 2014

Pro letošní rok jsme vyrobili pět druhů Svatomartinských vín a všechna byla odbornou komisí schválena pro známku Svatomartinské. Vína budou k dostání od 11. 11., ale těšit se na ně můžete už nyní! Jak se vám líbí náš nový design?

Naše vína na oslavě státního svátku ČR.

Naše vína na oslavě státního svátku ČR.

Vína z Vinařství Vajbar Rakvice byla vybrána jako oficiální nápoj při oslavě státního svátku - Dnu vzniku samostatného československého státu, která se odehrála na velvyslanectví České republiky v Bernu.

 

Privátní degustace a dárky

Privátní degustace a dárky

Naše vína si můžete nejen koupit a vypít s přáteli, ale také je použít jako výborný dárek. A to nejen u vás doma, ale také ve firmách. Navíc od letošního roku nemusí zůstat "jen" u dárků v podobě lahví. Máme pro vás připravené krásné skleničky, otvíráky a dokonce i speciální pralinky. 

Kromě jmenovaných dárků si můžete objednat i řízenou či pultovou degustaci na svou firmení párty, oslavu či jako doplňkový program na školení nebo kongres. Naši špičkoví sommelieři vás určitě nezklamou.

Burčák.

Burčák.

Pravý moravský burčák můžete koupit v naší vinotéce v Rakvicích. V letošním roce jsme se rozhodli, že budeme v naší vinotéce nabízet pouze burčák z našich moravských hroznů. Odrůdy se budou měnit dlůe aktuální sklizně hroznů. Přijďte ochutnat voňavý sladký nektar, těšíme se na vás.

Vinobraní zahájeno

Vinobraní zahájeno

Aromatické odrůdy - Muškát Moravský, Irsai Oliver a Müller Thurgau máme již "pod střechou". Cukernatost je sice trochu nižší, než v minulých letech, ale kvalita je dobrá, bobule jsou zdravé. Mošty v tuto chvíli kvasí a čekají na první ochutnávku mladého vína.

S VAJBAREM KOLEM SVĚTA.

S VAJBAREM KOLEM SVĚTA.

Vyhlašujeme novou foto soutěž:   S VAJBAREM KOLEM SVĚTA.

Vezměte si naše vína sebou na dovolenou a vyfoťte se s nimi, nebo vyfoťte víno s nějakou hezkou památkou či přírodním úkazem. Soutěž bude mít dva vítěze - první tři místa budou vyhlášena na základě vašich kliknutí "líbí". Speciální cenu pak obdrží fotografie pořízená z největší dálky. Pište proto, prosím, kde přesně byla fotografie pořízena, ideálně s GPS souřadnicemi nebo označením místa FB.

Příběh ledového vína opět pozlacen.

Příběh ledového vína opět pozlacen.

Po Ceně ministra zemědělství ČR na Víno&Delikatesy 2014 a Zlaté medaili z Grand Prix VINEX další zlůatá medaile pro naše na konci ledna sbírané Veltlínské zelené ledové víno 2013. Získalo zlatou medaili na Oenoforum 2014 a se ziskem 88,2 bodu mu jen těsně uniklo vítězství v kategorii.

Další stránky: 1 2 3 4 5

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Copyright © 2013 Vinařství Vajbar

Tvorba WWW stránek GRAWEB