Sauvignon - TERROIR PÁLAVA, pozdní sběr 2024
Vinařství Vajbar E-shop Bílá vína Sauvignon - TERROIR PÁLAVA, pozdní sběr 2024
Nasládlé výrazné tóny bezinek a angreštové marmelády. Za nimi přichází sušené kopřivy, jitrocel a výrazná stopa minerálů.
Koketuje s nasládlými tóny marmelád z buketu, ale velmi rychle nasazuje údernou suchou stopu bylinek, citrusů a minerálů. Dlouhá svěží dochuť s grepovou kůrou.
Kozí polotvrdý
Jehněčí kýta s čerstvým špenátem.
| Vinařská oblast | Morava |
|---|---|
| Vinařská podoblast | Mikulovská |
| Vinařská obec | Bavory |
| Trať | Maliny |
| Alkohol | 12,5 |
| Typ | suché |
| Podáváme při teplotě | 10-12°C |
| Objem | 0,75l |
| Zbytkový cukr | 2 |
| Titrovatelné kyseliny | 6,8 |
| Extrakt | 22,8 |
Originální vína z hroznů, které se urodily na svazích Pálavy. To je TERROIR PÁLAVA! Nejde neochutnat!
| Výživové údaje na 100 ml: | |
| Energetická hodnota | 306 kJ |
| Energetická hodnota | 73 kcal |
| Sacharidy | 1,0 g |
| z toho cukry | 0,2 g |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasycené mastné kyseliny | 0 g |
| Bílkoviny | 0 g |
| Sůl | 0 g |
| Obsah kyselin | 0,68 g |
| Alkohol | 12,5 % obj. |
| Složení: hrozny révy vinné, stabilizátory, | |
| konzervanty a antioxidanty (oxid siřičitý) |
Barva vína je zlatá se žlutými odlesky. Vůně je velmi bohatá, plná, mnohovrstevná. Zpočátku zaujmou nasládlé a výrazné tóny bezinek a angreštové marmelády. Za nimi přichází sušené kopřivy, jitrocel a výrazná stopa minerálů. Chuť je oblá a podsaditá. Zprvu koketuje s nasládlými tóny marmelád z buketu, ale velmi rychle nasazuje údernou suchou stopu bylinek, citrusů a minerálů. Dlouhá svěží dochuť s grepovou kůrou. Doporučujeme k jehněčí kýtě s čerstvým špenátem.
| Cena včetně DPH | 299 Kč |
|---|---|
| Dostupnost | Skladem |

