Víno pro Sabinku

Vinařství Vajbar O vinařství Fotogalerie Víno pro Sabinku

Charitativní akce k 10. výročí spolupráce Hudebního divadla Karlín s Vinařstvím Vajbar Zaječí, uspořádaná ve spolupráci s COT group a Resortem Zajíci ze Zaječí.

Smyslem akce bylo vytvořit týmy podnikatelů a herců z muzikálu Beetlejuice, kteří se ve spolupráci s vinaři učili a zároveň i vyzkoušeli jarní viniční práce, každá jedna skupina na jednom řádku. Řádky a následně i víno nesou podobizny herců, z jehož řádku to které víno bude. Víno bude po sklizni stočeno a toto charitativní víno  bude exkluzivně nabídnuto na e-shopu Vinařství Vajbar. Vyrobeno bude 500 lahví. Celý výnos z prodeje bez DPH směřuje na charitu, pro postiženou holčičku Sabinku z obce Němčičky.

Akce začala krátce po obědě losováním týmů, následovala práce na vinici a poté už radost v historickém sklepě. Resort Zajícic ze Zaječí tu představil své nové menu. Po celý večer se pila vína Vinařství Vajbar a Rodinného vinařství Zajíci ze Zaječí.

Za muzikál se akce zúčastnili Jan Sklenář, Richard Genzer, Ines Ben Ahmed, Eva Burešová s Přemkem Forejtem, Dasha, Tereza Rychlá, Roman Tomeš, Michaela Tomešová, Ivo Hrbáč, Viktor Javořík a Viktorie Tandlerová.

Na viničních pracích se s Ines Ben Ahmed podíleli i Miroslav Študent, ABO valve, s.r.o a Ondřej Svačina, Meffert ČR spol. s r.o.

 

Na viničních pracích se s Michaelou Tomešovou podíleli Veronika Lorenzová, SAPRIL a Milan Kutlák, Delivery & Transport s.r.o.

Na viničních pracích se s Dashou podíleli Petr Marhold, STAVITELSTVÍ - TRUNEC s.r.o. a Ladislava Fialová, ALTRO Management Consultants s.r.o.

Na viničních pracích se s Richardem Genzerem podíleli Karel Treu, AMPLLA A.S. a Bronislava Paučková, FARMAK, a. s.

Na viničních pracích se s Evou Burešovou podíleli Radim Kovács, RENOMIA, a. s. a Miroslav Marek, Edmund AI

Na viničních pracích se s Terezou Rychlou podíleli Václav Duffek, JOHANN HOCHREITER s.r.o. a Roman Švach, CEBES a.s.

Na viničních pracích se s Romanem Tomešem podílela Jana Nováková, TRUSTAV s.r.o.

Na viničních pracích se s Ivo Hrbáčem a Viktorií Tandlerovou podílel Josef Suska, HOKAMI CZ, s.r.o       

Na viničních pracích se s Janem Sklenářem podílel Richard Vojta, PRAGUE BOATS s.r.o.

Na viničních pracích se s Viktorem Javoříkem podílel Martin Kůs, Vuch s.r.o.

V červnu 2025 byl zahájen předprodej charitativních lahví na e-shopu Vinařství Vajbar.

Podívejte se na video z akce.

Kdo je Sabinka Grófová.

Sabinka se narodila 24. 12. 2009 jako nejkrásnější dárek pod stromeček. Zhruba po půl roce si maminka u Sabinky začala všímat zvláštního koulení oček a tak se rozjela série vyšetření. Poté byla Sabince diagnostikována dětská mozková obrna, porucha psychomotorického vývoje, epilepsie a hypotonie. V současné době je Sabince 15 let. Její vývoj ale pokračuje jen velmi pomalu. Opoždění je o více než dvě třetiny věku. Sama se nenají, neobleče, nerozvíjí se u ní řeč. Sama nechodí – přemisťuje se po čtyřech, v chodítku nebo s oporou za obě ruce. V prostoru sama nestojí.

Pro zlepšení Sabinčina zdravotního stavu je nutná péče neurologická, logopedická a zejména rehabilitace. Petra rehabilituje se Sabčou dvakrát denně doma, jednou za rok jezdí do léčebny pohybových poruch v Klimkovicích. Pobyt v soukromém sanatoriu s intenzivní péčí a novým způsobem rehabilitace (v opěrném skafandru) pomáhá rozvinout funkčnost pohybového systému, vede k stabilizaci fyzické kondice, posílí psychický stav a opožděný vývoj. Dále pomocí intenzivní logopedické péče je rozvíjena řeč. Současná finanční situace nedovoluje částku cca 80 tisíc na procedury v sanatoriu zaplatit a pojišťovna na tyto účinné pobyty přispívá méně než ¼ jednou ročně.

Seznam alb

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Copyright © 2013 Vinařství Vajbar

Tvorba WWW stránek GRAWEB