Ryzlink vlašský - TERROIR PÁLAVA, výběr z hroznů 2024
Vinařství Vajbar E-shop Bílá vína Ryzlink vlašský - TERROIR PÁLAVA, výběr z hroznů 2024
Dominuje v ní jitrocelový sirup, akátový med, pečená jablíčka a křížaly. Velmi výrazná minerální stopa, za kterou přichází červené pomelo.
Zprvu cítíme pomelo, poté nastupují medové tóny s praženými oříšky a hrušky máslovky. Velmi šťavnatý dlouhý teplý závěr s minerály a citrusovou kůrou.
Parmezán
Krocan s kaštanovou nádivkou.
| Vinařská oblast | Morava |
|---|---|
| Vinařská podoblast | Mikulovská |
| Vinařská obec | Bavory |
| Trať | Maliny |
| Alkohol | 13 |
| Typ | suché |
| Podáváme při teplotě | 10-12°C |
| Objem | 0,75l |
| Zbytkový cukr | 3,6 |
| Titrovatelné kyseliny | 5,8 |
| Extrakt | 23,2 |
| Ocenění Zlatá medaile Salon vín 2026, Velká zlatá medaile KRÁL VÍN 2025, Velká zlatá Grand Prix VINEX 2025, Zlatá medaile Hustopečská pečeť 2025, Stříbrná medaile Slípka Grand Prix Velká zlatá medaile Vinařské Litoměřice 2026 | |
Originální vína z hroznů, které se urodily na svazích Pálavy. To je TERROIR PÁLAVA! Navíc je zařazen do aktuální prezentace v Salonu vín.
| Výživové údaje na 100 ml: | |
| Energetická hodnota | 319 kJ |
| Energetická hodnota | 76 kcal |
| Sacharidy | 1,2 g |
| z toho cukry | 0,36 g |
| Tuky | 0 g |
| z toho nasycené mastné kyseliny | 0 g |
| Bílkoviny | 0 g |
| Sůl | 0 g |
| Obsah kyselin | 0,58 g |
| Alkohol | 13 % obj. |
| Složení: hrozny révy vinné, stabilizátory, | |
| konzervanty a antioxidanty (oxid siřičitý) |
Barva je svítivě zlato-zelenkavá. Vůně je bohatá, přímočaře svěží a dynamická. Dominuje v ní jitrocelový sirup, akátový med, pečená jablíčka a křížaly. Velmi výrazná minerální stopa, za kterou přichází červené pomelo. Chuť je široká a mohutná. Zprvu cítíme pomelo, poté nastupují medové tóny s praženými oříšky a hrušky máslovky. Velmi šťavnatý dlouhý teplý závěr s minerály a citrusovou kůrou.
Podávejte ke krocanovi s kaštanovou nádivkou.
| Cena včetně DPH | 299 Kč |
|---|---|
| Dostupnost | Skladem |

