Festival otevřených sklepů - Sv Martin na Hustopečsku 6. 11. 2021

Vinařství VajbarO vinařství Kalendář akcí Festival otevřených sklepů - Sv Martin na Hustopečsku

Jsme rádi, že jsme součástí tohoto festivalu. Ochutnat budete moci široké spektrum našich vín a ve vinném baru doplnit energii u naší kávy či pokrmů. Vstupenky můžete koupit zde: https://www.otevrenesklepy.cz/Vstupenky

6. a 7. listopadu 2021

Hustopeče, Rakvice, Zaječí, Přítluky


Úrodné roviny centrální části vinařské oblasti Morava, táhnoucí se od Brna k Břeclavi, patří k nejslunnějším a nejteplejším místům České republiky. Díky ideální poloze, příznivým klimatickým i půdním podmínkám se zde vinná réva pěstovala už v dobách Velkomoravské říše. Hlavní viniční tratě se táhnou od města Hustopeče, někdejšího hlavního centra vinařství na Moravě, které dnes obnovuje svoji bývalou slávu. V místních půdách s vysokým obsahem hořčíku se daří zejména modrým odrůdám, oblast proslavila nezaměnitelná červená vína. Vyhlášená je především Frankovka purpurové barvy, Svatovavřinecké nebo lehčí, jemně kořenitý Modrý Portugal. Z bílých odrůd se na hlinitých a sprašových půdách jižních svahů daří především Veltlínskému zelenému nebo Ryzlinku vlašskému, pozoruhodná vína zde dávají také aromatické odrůdy Moravský muškát a Tramín červený.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Copyright © 2013 Vinařství Vajbar

Tvorba WWW stránek GRAWEB