Zážitkové vinařství

Vinařství Vajbar Akce a klub Zážitkové vinařství

aneb vyrobte si vlastní víno.

Zažijte originální eventy ve Vinařství  Vajbar pro Vaše zaměstnance nebo hosty.

Zažijte, spolu se svými přáteli, kolegy či obchodními partnery vinobraní na vlastní kůži. Posbírejte si hrozny a pod vedením zkušeného sklepmistra z něj vyrobte vlastní víno. Takové víno, opatřené certifikátem o vaší účasti při výrobě, bude určitě vyhledávaným dárkem a raritou.

Zážitkové vinařství je rozděleno do tří časových úseků, v závislosti na běhu přírody. Nejdůležitější pro získání certifikovaného vlastního vína je účast na 1. dílu – vinobraní.

VINOBRANÍ

Vinobraní probíhá od poloviny září do 20. října.  Zde si vaše skupina vlastnoručně posbírá hrozny, účastní se lisování a prvních fází výroby vína. Pochopitelně, že jsou připraveny vzorky právě lisovaných moštů, burčáku v různé fázi kvasu a v pozdějším podzimu i mladých vín. Nezapomeňte si do kufru přibalit i pracovní oděv!

JARNÍ ŘEZ

2. díl zážitkového vinařství probíhá v lednu a únoru. Jeho náplní je prví péče o révu – jarní řez. Révě se musí zamezit v bujném růstu a ponechá se pouze několik oček. Pochopitelně, že už také ochutnáte své budoucí víno, v této chvíli ještě mladé a divoké, ale určitě už zábavné. Seznámíte se i s prací ve sklepě a se základními operacemi s vínem. Na zahřátí nebude chybět domácí svařák a punč. Nezapomeňte si do kufru přibalit teplý pracovní oděv!

ZELENÉ PRÁCE

3. díl zážitkového vinařství prožijete v dubnu až červnu. Vaše víno bude s největší pravděpodobností již hotovo, můžete se zúčastnit lahvování nebo pozvat své hosty a přímo ve vinařství jim ho předat. Kromě toho se zúčastníte zelených prací na vinici, zjistíte, že je réva třeba okopávat, odlisťovat, osekávat či stříkat. Za teplých jarních večerů můžete zažít i grilování na vinici. Nezapomeňte si do kufru přibalit i pracovní oděv!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Copyright © 2013 Vinařství Vajbar

Tvorba WWW stránek GRAWEB