Wine in Box

Vinařství Vajbar Katalog Ostatní zboží Wine in Box

Bag in Box je v překladu pytlík v krabici. Jedná se o velmi moderní způsob balení vín, který úspěšně dobývá nejen restaurace, ale i zahradní párty. Výhodou tohoto obalu je, že se vnitřní sáček smršťuje spolu s vytáčením vína pomocí malé pípy. Nemůže tedy dojít k oxidaci vína a následně k jeho znehodnocení. Navíc velmi praktické, snadno odnositelné a dobře skladovatelné. My jsme Bag in Box překřtili na Wine in Box...

Důležitý je vždy obsah, na trhu najdete kvalitu různorodou. My přicházíme se zcela jedinečnou řadou moravských zemských vín z Rakvic a okolí, vyráběných v omezených sériích, s akcentem na jejich kvalitu a přírodnost. Zvolili jsme příjemné třílitrové balení, které umožňuje běžné domácí použití. Wine in Box přichází...

Z našeho domácího trhu téměř zmizela kvalitní a cenově dostupná jakostní vína, tedy vína vhodná k běžné konzumaci při posezení s přáteli, při letním grilování či zimním zahřívání u svařeného vína či punče. Stále také zapomínáme na to, že víno smíchané s vodou či sodovkou, tedy vinný střik, je velmi osvěžujícím a navíc zdravým nápojem. Naši sousedé v Rakousku to vědí a vypijí neuvěřitelné množství vína právě takto.

Můžete namítnout, že těchto vín jsou plné sudy, které nám stáčí dnes nejen ve vinotékách, ale také v obchodech či dokonce na benzinkách. Ano, sudových vín je hodně, ale jejich nabídka je velmi kolísavá. U sudového vína se velmi složitě garantuje kvalita a navíc pochází většina takových vín z dovozu. My vám chceme garantovat moravský původ hroznů, které sklidíme z našich vlastních a partnerskcýh vinic v Rakvicích a nejbližším okolí. Vzhledem k omezenému množství této suroviny, budeme nabízet i omezené množství Bag in Boxů. Nezlobte se na nás, prosím, ve chvíli, kdy vaše oblíbené víno dojde. Jde nám především o čistotu a kvalitu.


V současnosti jsou v nabídce tato vína balená do obalu Bag in Box - objem 3l:

André  rosé 2016 moravské zemské víno polosladké

Morava, Velkopavlovická podoblast, polosladké, alk. 11,5% obj., cukernatost moštu při sběru 22°NMN

 

Barva vína je sytě malinová s nádechem starorůžové. Vůně je plná, bohatá a krásně zralá. Cítíme v ní celý košík letního zahradního i lesního ovoce i marmelád z něj. Chuť je široká a oblá. Přináší marmelády z vůně, které postupně, směrem k dlouhému závěru lehce vysušuje pikantní kyselina. Podávejte ke grilované krkovici s pikantní švestkovou omáčkou.

Konzumujte v letech 2017 – 2018.

 


Zweigeltrebe rosé 2016 moravské zemské víno suché

Morava, Velkopavlovická podoblast, suché, alk. 11,5% obj., cukernatost moštu při sběru 19°NMN

 

Barva vína je sytě malinová. Vůně je plná, bohatá s tónem čerstvý zahradních i lesních jahod, malin a ostružin. V závěru najdeme pikantní tóny ostružinových a černorybízových listů. Chuť je přímá, krásně suchá s výraznou stopou jahod a malin. Delší závěr vysušuje svěží kyselina. Víno se dobře uplatní při zahradní párty, grilování nebo při celovečerním popíjení s přáteli.

Konzumujte v letech 2017 – 2018.

 


Cabernet Moravia rosé 2016 moravské zemské víno polosuché

Morava, Velkopavlovická podoblast, polosuché, alk. 12% obj., cukernatost moštu při sběru 21°NMN

 

Barva je malinová s nádechem starorůžové. Vůně je výrazná, střídá ovocné a pikantní tóny. Najdeme lesní jahody, maliny a ostružiny i pikantní tóny ostružinových listů. Chuť je plná, široká a šťavnatá. Přináší čerstvé zralé ovoce z vůně. Dlouhá nasládlá dochuť je vysušována pikantní rybízovou kyselinou. Doporučujeme ke světlým masům na grilu.

Konzumujte v letech 2017 – 2018.

 


Rulandské bílé 2016 moravské zemské víno suché

Morava, Velkopavlovická podoblast, suché, alk. 12% obj., cukernatost moštu při sběru 21°NMN

 

Barva vína je světle zlatá. Vůně je pevná, plná a dynamická. Snoubí zralé citrusy s minerály, jemnými tóny bílého rybízu a kořením v závěru. Chuť je oblá a hladká, příjemně šťavnatá s bílým rybízem, citrusy a červeným grepem v dlouhém závěru. Podávejte k mořským rybám.

Konzumujte v letech 2017 – 2018.

 


Veltlínské zelené 2016 moravské zemské víno suché

Morava, Velkopavlovická podoblast, suché, alk. 11,5% obj., 2 g/l zb. cukru, cukernatost moštu při sběru 20,5°NMN

 

Barva je svítivě žluto-zelená. Vůně je svěží, plná, příjemně kořenitá s tóny žlutých jablek Golden Delicius, avokáda a bílého pepře. Chuť je svěží, suchá a dynamická. Zralá podzimní jablka se tu potkávají s citrusy a kořením. Velmi dlouhý svěží závěr. Podávejte k rybám na grilu, nebo při posezení s přáteli. Nezapomínejte ani na osvěžující vinný střik.

Konzumujte v letech 2017 – 2018.

 


Muškát moravský 2016 moravské zemské víno polosuché

Morava, Velkopavlovická podoblast, polosuché, alk. 12% obj., cukernatost moštu při sběru 21°NMN

 

Barva je sytě zlatá. Vůně je svěží a bohatá. Za kvetoucím bezem se prosazují čerstvě utržené hrozny, líbivé tóny aromatického koření i meruňková marmeláda. Chuť je hladká, plná a líbivá. Marmelády z broskví a meruněk tu soupeří se svěžím bílým rybízem i citrusovou kůrou. Podávejte k asijským specialitám.

Konzumujte v letech 2017 – 2018.

 

 


Pálava 2016 moravské zemské víno polosladké

 

Morava, Velkopavlovická podoblast, polosladké, alk. 12% obj., cukernatost moštu při sběru 25°NMN

 

Barva vína je šperkově zlatá. Vůně je velmi bohatá a široká. Najdeme v ní kvetoucí bílé růže, šeřík, citrusy i jemné tóny koření. Chuť je doslova dech beroucí. Najdeme tu marmelády snad ze všeho domácího ovoce a k nim i ovoce exotické. Velmi dlouhá sladší dochuť s pikantními tóny koření a citrusové kůry. Podávejte k ovocným dezertům.  

Konzumujte v letech 2017 – 2018.

 


Tramín červený 2016 moravské zemské víno polosuché

Morava, Velkopavlovická podoblast, 12%obj. alkoholu, 13,6g/l zb. cukru, cukernatost moštu při sběru 23°NMN.

Barva vína je sytě žlutá. Vůně je velmi bohatá, snoubí kvetoucí růže, šeřík, med a meruňkovou marmeládu se zralými pomeranči a grepy. Chuť je jemně nasládlá, dokonale kopíruje vůni. V dlouhém závěru dominují červené grepy. Podávejte k nokům s omáčkou ze sýra s modrou plísní.

Konzumujte v letech 2017 – 2018.


Cabernet Moravia rosé 2015 moravské zemské víno polosuché

Morava, Velkopavlovická podoblast, 10,5%obj. alkoholu, 10 g/l zb. cukru a 5,6 g/l titrovatelných kyselin.

Barva vína je působivá, sytě jahodová s lososovými odlesky. Vůně je podsaditá, plná a pevná. Přináší maliny, lesní jahody a ostružiny na smetanové zmrzlině. Chuť je dynamická, se šťavnatými tóny rybízu, malin a brusinek. Středně dlouhá dochuť je příjemně vysušená jemnou kyselinou a grepovou kůrou. Doporučujeme ke světlým masům na grilu.

Konzumujte v letech 2016 – 2017.


Frankovka 2015 moravské zemské víno suché

Morava, Velkopavlovická podoblast, 12%obj. alkoholu, 0,2 g/l zb. cukru a 5,1 g/l titrovatelných kyselin.

Barva vína je sytě višňová. Vůně je zralá a plná, svěže višňová. Za zralými černými višněmi přichází třešňový kompot a linecká marmeláda. Chuť je oblá, příjemně snoubí jemné tóny třísla prezentované višňovou peckou se svěžími tóny višní, rybízu a brusinek. Podávejte k vepřové pečeni na tomatech.

Konzumujte v letech 2016 – 2017.


Frankovka rosé 2015 moravské zemské víno polosladké

Morava, Velkopavlovická podoblast, 11,5%obj. alkoholu, 18,8 g/l zb. cukru a 5,5 g/l titrovatelných kyselin.

Barva vína připomíná šťávu z jahodového kompotu. Vůně je plná, příjemně nasládlá. Najdeme v ní zralé jahody i jahodový kompot, v druhé vlně jemné tóny šlehačky. Chuť je mohutná a široká. Zralé jahody se snoubí s lesními, s malinami a marmeládou ze zahradního ovoce. Delší dochuť jemně vysušuje koření a kyselina. Doporučujeme k jemným krémovým dezertům.

Konzumujte v letech 2016 – 2017.


Modrý Portugal 2015 moravské zemské víno suché

Morava, Velkopavlovická podoblast, 11,5%obj. alkoholu, 0,3 g/l zb. cukru a 5 g/l titrovatelných kyselin.

Barva vína je rubínová s fialovými odlesky. Vůně je jemná, plná a dospělá. Přináší tóny granátového jablka, šípkové marmelády a pečeného čaje. Chuť je svěží a lehká. Příjemné tóny letního červeného ovoce doplňuje jemná linka třísla, která přechází do dlouhého závěru s červeným rybízem. Podávejte k těstovinám s bolognese omáčkou.

Konzumujte v letech 2016 – 2017.


Rulandské bílé 2015 moravské zemské víno suché

Morava, Velkopavlovická podoblast, 13,5%obj. alkoholu, 7,5 g/l zb. cukru a 5,7 g/l titrovatelných kyselin.

Barva vína je světle zlatá. Vůně je pevná, plná a dynamická. Snoubí zralé citrusy s minerály, jemnými tóny bílého pepře a kandovaným zázvorem v závěru. Chuť je oblá a hladká, příjemně šťavnatá s bílým rybízem, ještě tvrdou meruňkou a kořením v dlouhém závěru. Podávejte k mořským rybám.

Konzumujte v letech 2016 – 2017.


Rulandské šedé 2015 moravské zemské víno polosuché

Morava, Velkopavlovická podoblast, 12,5%obj. alkoholu, 10 g/l zb. cukru a 5,8 g/l titrovatelných kyselin.

Barva je žluto-zlatá. Vůně je velmi bohatá, medově nasládlá, v tónu kvetoucích ovocných stromů, zralých hrušek a podzimních červených jablek. Chuť je plná a hutná, středně dlouhá a výrazná. Dominuje tu domácí jablečný kompot, sušené meruňky a pečené hrušky. Podávejte k těstovinám se smetanovými či sýrovými omáčkami.

Konzumujte v letech 2016 – 2017.


Veltlínské zelené 2015 moravské zemské víno suché

Morava, Velkopavlovická podoblast, 12%obj. alkoholu, 2,7 g/l zb. cukru a 6 g/l titrovatelných kyselin.

Barva je svěže žlutá se zlatými odlesky. Vůně je svěží, příjemně zralá s tóny žlutých jablek Golden Delicius, hlohu i avokáda s bílým pepřem. Chuť je skutečně svěží, suchá a dynamická. Zralá podzimní jablka se tu potkávají s citrusy a kořením. Velmi dlouhý svěží závěr. Podávejte k rybám na grilu, nebo při posezení s přáteli. Nezapomínejte ani na osvěžující vinný střik.

Konzumujte v letech 2016 – 2017.


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Copyright © 2013 Vinařství Vajbar

Tvorba WWW stránek GRAWEB